Ziemia w Lębork sprzedam

Inwestowanie w ziemię staje się w naszym kraju coraz bardziej popularne, chociaż jednocześnie warto jest traktować na uwadze to, że zasoby gruntów to nie jest worek bez dna. Istnieją w Polsce gminy, jakie w obecnych dekadach gruntami gospodarowały oszczędnie rozkładając obecne na etapy. Niektóre biedniejsze, z faktami finansowymi, szybko pozbywały się części nie widząc na ostatnie, jakie budżety będą były w perspektywie. A przecież podłoga jest coraz bardziej droga, nawet w obecnych pozornie mniej znanych miejscach.

Ziemia w Pelplin sprzedam

 

Kiedy to się zmieniało

Do połowy lat dziewięćdziesiątych ogromnej większości mieszkańców miast bycie ziemi na wsi było dopiero pustym hasłem. Potem coraz bardziej znane stało się hasło „agroturystyka” i część mieszczuchów postanowiło sprawdzić tej dziedziny turystyki. Zaprezentowało się po latach, że dla grupie spośród nich praca agroturystyczna stała się jedynym źródłem (czasem) niemałych dochodów.

Warto jednak wrócić do 1990 roku, jak to rozwiązano pegeery. Ówczesna AWRSP (Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa) zaczęła wyprzedawać lub umieszczać w dzierżawę ogromne areały ziemi popegeerowskiej.

Wtedy dużo na tym zyskała tak nazywana (istniała obecnie) „nomenklatura” i grupa z obecnych pań do dziś posiada wielohektarowe gospodarstwa zatrzymując się w wielkiej wadze na hodowli bydła. Mienie takich areałów zaprezentowało się niezwykle opłacalne wraz z wejściem Polski do Grupy Europejskiej z czym dokładnie zbierają się do ostatniej pory niemałe dopłaty do ziemi rolnej.

Małe, kilkuhektarowe gospodarstwa, zaczęły padać – ich właściciele zaczęli po prostu odchodzić. I ogromnym wzięciem otworzyły się cieszyć działki nad jeziorami, pomimo tego, że chodzą do najdroższych. Dotyczy to przede wszystkim Znanych Jezior Mazurskich również ich najulubieńszych okolic.

Oraz w centrum

Na przełomie ostatnich tysiącleci zdynamizował się mocno trend budowania domów na placach podmiejskich. Otoczenia miast otworzyły się stawać ogromnymi noclegowniami dla kobiet pracujących w trudnych aglomeracjach. Ponadto zaczęto wypierać z centrów zakłady przemysłowe. Dlatego powodzeniem otworzyły się cieszyć wolne nieruchomości w strefach ekonomicznych, co się i wiąże z ulgami podatkowymi.

W miastach takich miasteczek jak Warszawa pod wieżowce obraca się każdy skrawek gruntu. To sprawia nierzadko kontrowersje, ale niejednokrotnie pozwala niwelować przypadkową, niską zabudowę handlową.

Zmienia swoje oblicze otoczenie mniejszych miast, zwłaszcza miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. W obecnych dekadach niektóre spośród nich podwoiły swoją powierzchnię za sprawą nowych lokali jednorodzinnych.

zobacz również Jak Polacy zmieniali podejście do ziemi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments