Siłownia Darłowo

Testosteron- definiuje męskość, odróżnia samców alfa od tych, którzy im się podporządkowują, daje nam pewności siebie i odwagi, poprawia libido. Każdy człowiek powinien walczyć o to, by poziom tego hormonu utrzymywać u siebie na wysokim poziomie. Niezależnie bowiem od innej mody na zniewieściałych facetów przypominających dziewczynki, czy zapewnień, że jednak nie musimy już zabiegać o przetrwanie czy bić się o samice jak swoi przodkowie- testosteron bardzo jest nam bardzo potrzebny. Zwłaszcza jeśli uwzględnimy fakt, że w latach 1940-1990 zaobserwowano spadek niewielkiej wielkości plemników w nasieniu mężczyzn o ponad połowę!

Siłownia Goleniów

Prostą tego motywacją jest niski testosteron, z kolei przyczyn tego zjawiska naukowcy dopatrują się wielu. Jedni rzeką, że to sukces wzrastającego odsetku klientów z nadwagą (im moc tłuszczu, tym statystycznie niższy testosteron), inni wierzą, że to poprzez estrogeny, których sprzedajemy sobie z zewnątrz. Ja zgodzę się z tymi, którzy za głównego winowajcę mają… stres. Nic tak bowiem nie zaburza polskiej gospodarki hormonalnej, jak długie napięcie. Jeśli istniejesz na nie narażony- spokojnie. Tylko się nie stresuj. Da się z obecnym walczyć. Ten tekst podpowie Ci nie tylko, jak się wyluzować, jednak a niczym pozostałymi metodami zapewnić sobie większy poziom hormonu męskości.

somatodrol

Obniż kortyzol

To dziś ten niechciany hormon sprawia, że się stresujemy. Robiąc na krótką metę- mobilizuje nas do czynienia, motywuje, dodaje siły. Zapewniał naszym przodkom (wraz z adrenaliną) możliwość szybkiej walki lub ucieczki. Niestety obecnie w ciężkiej w grup przypadków martwimy się rzeczami, które nie są zagrożenia bycia, więc mechanizm z starych czasów bardziej przeszkadza, niż leczy. Tym wyjątkowo że długotrwale podniesiony kortyzol powoduje stany zapalne (które to dopiero płacą za nowotwory i wady serca- dwie podstawowe przyczyny zgonów w krajach wysoko rozwiniętych), katabolizm (rozpad mięśni), układanie się tłuszczu, czy problemy ze snem, przemęczenie i drażliwość. Oraz co najgorsze dla gości- konkuruje z naszym testosteronem. Dlatego powinieneś się imać wszelkich sposobów (no, może poza heroiną…), żeby się wyluzować. Medytacja to bezwzględny numer sam na liście wyjść na stres. Już 15 minut dziennie po miesiącu da Ci zauważalnie spokojniejszy umysł i piękny sen. Po drugie- ćwiczenia rozciągające. Po trzecie- oglądanie komedii, czytanie dowcipów, czy szerzej mówiąc- śmiech. Kolejny punkt- samodzielnie wykonany masaż stóp czy łydek. No, chyba że masz kogoś, kto ten masaż będzie dążyć Ci prowadzić 😉 Po piąte- kontakt z drugim człowiekiem. Uściski potężnie redukują stres. Jeszcze lepiej działa pocałunek albo seks. Ponadto- słuchanie relaksującej muzyki, czytanie książek, autohipnoza, basen, taniec, zioła uspokajające takie jak melisa czy waleriana (nie, nie są wyłącznie dla kobietach, znerwicowanych bab)… i również jedna, bardzo popularna porada- przyjmij pozycję zwycięscy. Unieś ręce w górę w znaku triumfu, rozszerz nogi. Stoisz, jakbyś coś wygrał, a mózg dostaje sygnał, że istniejesz dobry siebie, więc zaczyna mieć więcej testosteronu i zmniejsza kortyzol. Jak widzisz- cwanych. Obniżenie poziomu stresu jest wyjątkowo istotne, dlatego zawsze stawiam nań określoną uwagę. Pozwól je zbyt podstawę swojej piramidy samodoskonalenia.

Siłownia Goleniów

Konkuruj z nadmiarem estrogenów

Oczywiście jak osoby wytwarzają niewielkie kwot testosteronu, choć niektórzy myślą, że zajmują go jedynie samcy, no i my wytwarzamy pewne części estrogenu, choć stosowany jest wyjątkowo z płcią piękną. I, co jasne, powinniśmy starać się o to, żeby nie zdominował naszego testosteronu. Najistotniejszym elementem, który znacząco obniży Twój estrogen jest… spalenie tłuszczu. To głównie tkanka tłuszczowa produkuje estrogen, jaki z kolei powoduje gromadzenie się tłuszczu… i kółko się zamyka. A wtedy się dziwisz, że tyle pracodawców ma wysokie piersi i brzuchy, jakby ubiegli w ciąży… Cóż, gdyby wiedzieli, jak istotne jest myślenie o metodę także jak wysoce lenistwo ogranicza ich męskość, na pewno dostali się za siebie. Polecam także przerzucić się na picie wody kranowej. Taż w butelkach zawiera płynące z plastiku ksenoestrogeny. Spożywaj także mniej nabiału (krowa to samica, więc naturalnie produkuje żeńskie hormony) i kilka piwa (chmiel co prawda jest roślinne odpowiedniki estrogenu, które w krótszym stopniu na nas oddziałują, ale wypicie nawet trzech piw to szybko duża racja tych niekorzystnych związków)

Siłownia Goleniów

Wyśpij się

Testosteron wytwarzamy głównie nocą. Pewnie rozumiesz to wcześnie, sprowadzając się z racja zwanym „masztem”. Aby organizm mógł zsyntezować jego właściwą ilość, celuj nie tyle w wydłużenie snu, ile w poprawę jego cesze. Można toż uzyskać na morze sposobów. Przede każdym- przewietrz pokój przed pójściem do łóżka. Badania dowodzą, że najlepiej śpi nam się w mało chłodnym pomieszczeniu. I dokładnie w takim, gdzie jest bardzo tlenu. Po drugie- nie używaj telefonu ani komputera na przynajmniej godzinę przed planowanym pójściem spać. Ekrany urządzeń elektrycznych oszukują nasz umysł, gdyż sprawiają wrażenie, że jest dzień, więc wytwarzamy mniej melatoniny (rozumianej jako hormon snu). Dodatkowo warto spróbować, albo nie śpimy na sprzedaż miękkim łóżku, wyłączyć WiFi (nie zostało dokładnie potwierdzone, że zakłóca cykl snu, ale warto dmuchać na zimowe), nie nasuwać się przed snem grami czy filmami i nie spożywać posiłków na 3 godziny przed snem. Wprawdzie to mit, że przytyjesz, jednak jeżeli organizm skupi się na trawieniu- jakość snu spadnie. I wreszcie- wspomagaj się suplementami, które umożliwiają zasypianie. Przylegają do nich GABA, 5-HTP, passiflora, czy wspomniane wcześniej melisa i waleriana. Stosuj sam z nich poprzez dwa tygodnie, potem przez taki tenże czas inny, i właśnie w kółko, by organizm się nie przyzwyczaił. Zadbaj i o to, żeby posiadać wielki poziom witaminy D (na stan jesienno-zimowy reklamuje się suplement), magnezu (bierz/spożywaj go wcześnie, gdyż wtedy świetnie się wchłania), cynku i selenu. A skoro zatem dla Ciebie jeszcze zbyt mało- możesz sprawdzić DAA, Tribulus, Maca, albo ziele Damiana. Są pytania, które odpowiadają, że nie wykazują szczególnie silnego działania, lecz są i takie, które świadczą ich skuteczność. Moja wypowiedź jest taka, że każdy organizm jest kolejny i warto przebywać na sobie, jeżeli niewątpliwie są to dietetyczne sposoby. To bo nie tracisz nic, prócz kilkudziesięciu złotych. Skoro nie zadziała- trudno. Jeśli zadziała- skorzystasz.

Siłownia Goleniów

Nie przegrzewaj jajek

Nieprzypadkowo nasze założenia są umieszczone poza jamą ciała, w mosznie. Panuje tam ogromnie niższa temperatura, co umożliwia żywotność plemnikom. Wykazano, że przegrzewanie jajek bardzo sprzyja obniżeniu testosteronu i właśnie pogarsza jakość nasienia. Jeżeli szukasz na saunę- nie sprawiaj tegoż szczególnie niż dwa razy w tygodniu. Postaraj się ponadto nie brać długich, gorących kąpieli. Nie zostawiaj laptopa na kolanach, gdy pracujesz. Nie przechowuj obcisłych bokserek ani spodni. I wcale śpij nago. Twoje „wory” będą wniebowzięte.

Siłownia Goleniów

Bądź obowiązkowy

Posiadam na zasady dwojaką aktywność: Seksualną i sportową. Częste uprawianie seksu niezwykle skutecznie podnosi poziom męskiego hormonu. Co do masturbacji zdania są bardzo podzielone- jedni trenerzy zakazują zawodnikom onanizacji przed ważnymi meczami, inni przekaż ją zalecają. Cóż, tu również musisz zdać się na siebie i osiągnąć eksperyment- sprawdź, jak straciła na Ciebie dwukrotne zwiększenie częstości samodzielnych wytrysków przez załóżmy, miesiąc. Jeśli poczujesz się lepiej, stanowić toż będzie, że warto. Po drugie- zacznij dźwigać ciężary okołomaksymalne. Oczywiście, jeśli rano nie byłeś na siłowni oraz nie znasz poprawnej techniki- nie poruszaj się od razu na nie wiadomo jak wielkie sztangi. Wpierw poćwicz sam ruch, potem zacznij dźwigać. Badania dowodzą, że zwłaszcza ćwiczenia wielkich części mięśniowych, takich jak plecy czy nogi, powodują duży wyrzut hormonów anabolicznych. Nie stój zatem na tyle, bo zapuścisz korzenie. Działaj. I wykorzystuj. Mam nadzieję, że nie olejesz przekazanej w ostatnim wpisie umiejętności oraz sprawisz kroki, by bronić się lepszym facetem. Powodzenia!

Siłownia Goleniów

 

Zobacz również partner do seksu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments