Opieka Nowe Warpno

Choć z wiekiem mózg się starzeje, nie nazywa to zupełnie, że nie można tegoż mechanizmu spowolnić. Jednak z lat prowadzą, że działa jako mięsień. Jeśli zatem będziemy ćwiczyć własne mózgi, z zdrowym prawdopodobieństwem starość będzie dla nas lepsza.

Opieka Biały Bór

Mózg dojrzewa dłużej, niż myślisz

Według odkryć naukowców mózg bynajmniej nie osiąga dojrzałości, gdy wpadamy w dorosłość. Podobno wtedy w wieku 50 lat jest u progu naszych drodze! I na przykład jego strona odpowiedzialna za sposób zawierania się działa tak tylko ok. 67 roku życia.

Cholesterol OFF
Cholesterol OFF

Jasne, z wiekiem ciężej się nam ćwiczyć i opinię płata figle. Jednak ogólnie prawda robi tak, że mózg starzeje się później niż pozostałe „stron” polskiego organizmu. I my możemy o niego pamiętać, aby uniknąć oznakom demencji lub jednak ją ograniczyć.

Zobacz również pożyczka filarum

To aktorzy, naukowcy i profesorowie, aktywni zawodowo chociażby w wieku emerytalnym, zwykle cieszą się sprawniejszym umysłem niż ogół społeczeństwa. Toż nie przypadek. Uczenie się, mienie nowych kwestii to najpozytywniejsze szkolenia dla mózgu. Ale odnajdzie się ich niezwykle więcej.
Poznaj ćwiczenia oraz dietę dla mózgu

Niemal niebezpieczne dla umysłu są rutyna, powtarzalność, bezczynność. Nie zostawia się długiego oglądania telewizji, to także rozleniwia nasze umysły. Ten znakomity organ trzeba stymulować, grając np. w Sudoku, rozwiązując rebusy, pisząc i zapamiętując wiersze. To dlatego tak niezłym pomysłem oddaje się znajomość języków obcych czy zapisanie się na uniwersytet trzeciego wieku. Choć naukę przyswaja się szybko nie tak szybko jak kiedyś, trzeba więc mieć nie jako cel sam w sobie, jednak jako robienie czegoś korzystnego dla polskiego mózgu.

Ważne i, aby dać sobie dawkę ruchu, bo – jak podkreślają – w normalnym ciele zdrowy duch. Aktywność fizyczna dotlenia mózg, i tenże wydaje podobno aż 20% dostarczanego do systemu tlenu! Dlatego spacery, nordic walking czy golf wydają się zbawienne dla seniorów.

Warto i zadbać o relaks. Sen sprawia, że mózg wypoczywa, dzięki czemu znacznie później funkcjonuje. Na skuteczniejszą forma snu działa nie tylko ruch, ale i ogólny spokój ducha. Może wtedy warto przemyśleć techniki relaksacyjne lub ziółka przed zaśnięciem?

Nie bez znaczenia wyraża się również dieta. Za najwłaściwszą dla zdrowia uchodzi śródziemnomorska, czyli bogata w warzywa oraz owoce. Mózg kocha zdrowe, złożone węglowodany – czyli kasze i pełnoziarniste pieczywo. Lubi proteiny także wspaniałe tłuszcze – czy nie tłuszcze trans, w jakie obfitują frytki, chipsy, i nawet margaryna! Z witamin a minerałów zaleca się dietę bogatą w witaminy z rodziny B, a jeszcze przeciwutleniacze takie jak A, C, E oraz żelazo. Nie ważna zapomnieć o kwasach omega-3, które znajdziemy m.in. w rybach dodatkowo w niektórych olejach, oliwie i siemieniu lnianym. Przy okazji siemię tak działa na perystaltykę jelit. Do diety warto także włączyć orzechy.

Co ważne, ta dieta jest dokładna – więc po prostu samo zdrowie dla wszystkiego w wszelkim wieku. Im już rozpoczniemy się racjonalnie odżywiać, tym doskonale dla polskiego układu, w ostatnim jeszcze środka.
Na co warto postawić, by mieć sprawny umysł?

Jeśli zamierzasz się cieszyć dobrym zdrowiem, nie tylko fizycznym, dbaj o nasz mózg, zanim dotrzesz na emeryturę. W Twoim byciu nie powinno zabraknąć sportu, ćwiczeń psychicznych i dokładnie zbilansowanej diety. Wszak lepiej zapobiegać, niż leczyć, prawda?
Prosenior
Artykuł został opracowany przez Seniorzy oferującą pracę jako opiekunka, opiekun osób starych w Niemczech.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments