Last Minute Kamień Pomorski

LAST MINUTE to jedyna z produkcji wielkiego i bardzo cenionego w ubiegłym etapie reżysera Patryka Vegi.

Last Minute Dębno

Film swoją premierę miał w roku 2013 po czym szybko zdobył zdanie nie tylko fanów produkcji Vegi.

klik i ogladaj film

Istotne osoby w filmie zagrali:
– Wojciech Mecwaldowski, wcielający się w skórę owdowiałego ojca samotnie wychowującego dwoje dzieci,
– Klaudia Halejcio, która wcieliła się w skórę Dominiki – córki Tomasza,
– Olaf Marchwicki przebiegający w gospodarce Bartusia – syna Tomasza,
– Aldona Jankowska jako matka Tomasza,
– Anna Szarek, która wcieliła się w skórę Natalii Wis, będącej dużą miłością Tomasza również z czasów licealnych,
– Bartłomiej Świderski wcielający się w formę narzeczonego Natalii Wis,
– Jarosław Boberek w LAST MINUTE jest głosem prowadzącego radiową audycję,
– Otar Saralidze wcielający się w formę niejakiego Ahmeda, syna właściciela hotelu.

Za muzykę w całkowitej produkcji ważny był Mirosław Kuba Brożek (jaki w filmie umieścił wiele bliskich oraz łatwych ówcześnie utworów), natomiast montaż należał do Tomasza Ostrowskiego.

Tytuł filmu, kiedy można się znacznie chętnie domyślić nawiązuje do wielkich ofert biur podróży ”last minute”, bawiących się z wielu lat niezmiennie wielką popularnością.

Last Minute Dębno

Właściwa fabuła filmu rozpoczyna się w chwili wygrania przez Tomka, dość szybko podróże do Egiptu. A na taką wycieczkę nie pewno się przecież udać sam. Towarzyszyć jest mu jego matka – kobieta niezwykle silna a z myślami – w wyniku nie bez przyczyny przez masa lat działała jako policjantka. Na przygodę z Tomaszem powtarzają się też pewnie jego dzieci – Dominika i Bartuś, sprytny i spragniony przygód kilkulatek. Choć początkowo wydawać żeby się mogło, że nic nie zakłóci ich bajowego wypoczynku w ciepłym Egipcie, to przecież już na początku bohaterowie są ogromne problemy – na lotnisku zostają zgubione ich bagaże, co wysoce psuję bohaterom nastrój, którzy również nie są świadomi tego, że to zaledwie początek nieprzyjemnych niespodzianek, które natrafią na bliskiej wakacyjnej drodze. Wycieczka nie komunikuje się dobrze – nie dość, że Tomek z linią nie otrzymują odpowiedniego pokoju to ponad kuchnia nie robi im jedzenia. Uzupełnieniem tych wycieczkowych porażek jest spotkanie Tomasza z Natalią Wis, jego wielką licealną miłością. Że osoba nie jest jedyna, bowiem na wszelkim kroku towarzyszy jej ideał mężczyzny, który gdy się okazuje stanowi jej narzeczonym.

Last Minute Dębno

Dokładnie tych porażek Tomasz nie chce pozostawić bez echa, dlatego też praktykuje się usilnie skontaktować z organizatorem wycieczki, który gdy się znacznie łatwo okazuje ogłosił swoje bankructwo. Utrudniony istnieje także kontakt z konsulatem, więc Tomasz także jego rodzina muszą sobie w ostatnim czasie jakoś radzić, przez co niestety zasobność ich portfeli maleje w ogromnym tempie. Na wesele po chwilowym kryzysie rodzina postanawia sobie jakoś poradzić – w efekcie muszą powrócić prędzej lub później do końca, a w określonym czasie ze względu na finansowe braki stanowi zatem ciężkie. Dlatego oryginalna i wspomagająca się rodzina postanawia zarobić na powrotne bilety do końca.

Zdjęcia do produkcji Patryk Vega także jego ekipa wykonywali w tureckim hotelu Utopia World (hotel dostaje się w Kargicak, miejscowości położonej nieopodal popularnej wśród turystów miejscowości Alanyi). W historiach bez aktorów, których w filmie LAST MINUTE istnieje niemało zobaczyć można plażę hotelu Iberotel Club Fanara & Residence w Szarm el-Szejk.

Last Minute Dębno

Film Vegi LAST MINUTE zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji, choć pewnie nie zabrakło głosów nieco krytykujących całą produkcję. Często spotkać się można było z osobami, iż film został zmontowany nieco niedbale i pospiesznie, z pominięciem pewnych momentów. Tak prawie cały firm montowany był naprędce, razem z tytułem LAST MINUTE.

Co dobre, mimo czasem nieco rozbieżnych opinii, w roku 2012 zwiastun filmu LAST MINUTE był łatwo odwiedzanym zwiastunem w sieci – ilość jego odsłon znacznie przekroczyła milion, a wiele osób liczyło z niecierpliwością na przełom, w jakim będą mogli wprowadzić się z całością filmu.

Last Minute Dębno

Źródło artykułu Last Minute

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments