Klimatyzatory postojowe Pyrzyce

Bardzo często obserwujemy jak kierowcy, będąc na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Sposób ten istnieje groźny a ze względów gospodarczych oraz właśnie ekologicznych. Wyjściem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Trzcińsko-Zdrój

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas drogi jest częstym zachowaniem, od którego trudno uciec, to stosowanie spośród niej w trakcie postoju nie istnieje już wskazane. Marnujemy paliwo i stosujemy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie istotne istnieje wtedy, że układa on bezpieczeństwo sztuce oraz przynosi, że kierowca oraz ładunek dotrą na pomieszczenie w sumie.

czesci allegro allegro
klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa zupełnie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji funkcjonującego podczas jazdy. Na zbytu możemy wystąpić dwa modele klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten pierwszy działa coś na odpowiedniej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego zajęciem jest ograniczenie temperatury oraz ograniczenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Ważne elementy systemu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są zlokalizowane w jakiejś obudowie montowanej z reguły na dachu kabiny pojazdu czyli na bocznej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do mieszkania pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, wiąże się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta poruszana jest napędem elektrycznym natomiast w razie potrzebie chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie istnieje zarówno zaopatrzone w schemat, który zabezpiecza nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może tworzyć automatycznie czy potrafimy nią sterować za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Pyrzyce

Z zmianie postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wiele nowocześniejszym i kilka nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w zestaw została wprowadzona woda. Stanowi ona dobrze schładzana, a niewątpliwą zaletą tego standardu klimatyzatorów istnieje wtedy, iż nie zmieniają wilgotności powietrza we pomieszczeniu pojazdu, a tylko obniżają panującą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego modelu występuje proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa dana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w jakim ciepło z powietrza zostaje zastosowane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tutaj umieszczony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora stanowi bardzo poważna, ponieważ pewnie on obniżyć temperaturę powietrza panującą we pomieszczeniu pojazdu nawet o sto procent w układu do temperatury na zewnątrz. Ale ze powodu na brak zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie idzie w tropikalnym klimacie. Też kiedy w wypadku sprężarkowego klimatyzatora, także tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z zastosowaniem pilota lub zarządzać nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie wielką wadą jest mały pobór prądu konieczny do ważnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Pyrzyce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments