8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Wszyscy znamy, że brak ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie zbyt ogromnej mierze gazu i dieta uboga w zyski oraz warzywa nie wróżą nic niezwykłego. Elementy te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Stanowi a mało przydatnych, i dodatkowo efektywnych kroków pozwalających usunąć tego ryzyka.

kup traz

 

 

Poniżej opisujemy 8 owoców, które warto spożywać, by uniknąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie bananów w planu obniżenia zbyt wygórowanego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki wysokiej zawartości potasu. Przypisuje się, że potas zwiększa odporność skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi ustalonemu w owocach wysokie ciśnienie tętnicze już się obniży. Banany można spożywać jak osobną przekąskę lub dać je do jogurtu lub do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z surowym miąższem zawierają potas, również jak pomidory i owoce. Zawierają też witaminę C, która czyni jako przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden owoc kiwi zaspokaja 9% dziennego zlecenia na potas, 7% na magnez i 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie napoju z dwóch pomarańczy każdego dnia pewno zadziałać w obniżeniu ciśnienia tętniczego. Rezultat w linie obniżenia ciśnienia można zobaczyć po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu toż wyjątkowo trwały owoc, który można spożywać na ostro czy pić w linii soku. Jedyne spośród poszukiwań dowiodło, że picie filiżanki wyciągu z granatu przynajmniej raz dziennie przez cztery tygodnie pewno zadziałać w obniżeniu ciśnienia tętniczego.

Sok z granatu może liczyć element pożywnego śniadania. Myśl jednak, aby stwierdzić ilość cukru, że kupisz gotowy sok. Dodatek cukru może popsuć zbawienny wpływ napoju na zdrowie.

Papaja

Ten ciepły owoc obniżający ciśnienie posiada ogromne wyjście dla dziewczyn zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas i drugi punkt o potwierdzonym działaniu obniżającym ciśnienie u głów z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna małej liczbie brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zlecenia na potas, 3% na magnez i 1% na wapń.

Dla kobiet na diecie obniżającej ciśnienie świetną opcją dla młodej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych efektów mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem efekty można rozmrozić albo zrobić koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie wykonane w Finlandii wskazuje, że duża zawartość likopenu, czyli karotenoidu włączonego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie zaprezentowane w czasopiśmie Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku z 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u głów z pięknym szczeblem likopenu zmniejszało się o 55%.

Arbuz

Arbuz zawiera wysoką kwotę wody dzięki czemu pozytywnie kieruje na dziewczyny z podwyższonym ciśnieniem farby albo z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz może zarówno zapobiegać wzrostowi ciśnienia u głów z dobrym ciśnieniem krwi.

Ponadto owoc ten brzmi L-cytrulinę, która wspiera regulację ciśnienia tętniczego także je opuszcza. Wśród tego aminokwasy wprowadzone w owocach mogą zapobiegać wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane soki z produktów oraz warzyw. Bądź jest piękna bowiem ważniejszego w byciu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments